Verklaring van maatschappelijke organisaties over EU-Indonesië handelsverdrag CEPA
Deze verklaring is gezamenlijk ontwikkeld door Indonesische en Europese maatschappelijke organisaties. Wij zijn van mening dat een uitgebreide ‘EU-Indonesia Comprehensive Economic Partnership Agreement’ (CEPA) allereerst moet worden benaderd als een middel om het openbaar belang te dienen.
Het moet ervoor zorgen dat handel en investeringen bijdragen aan een rechtvaardige en duurzame ontwikkeling, met als randvoorwaarden een gezond milieu, een klimaatvriendelijke economie, gendergelijkheid, zekerheid van levensonderhoud en waardig werk voor iedereen. Een CEPA moet voorwaarden stellen als het gaat om de ratificatie en implementatie van fundamentele mensenrechtenwetgeving, maar ook voor klimaat- en milieuovereenkomsten. Download de volledige verklaring hieronder.
Meer informatie nodig?
-
Bart-Jaap Verbeek
Onderzoeker
Download
Related news
-
Dieper graven in ING’s klimaatambitie Gepubliceerd op:Rodrigo FernandezGeplaatst in categorie:PublicatieRodrigo Fernandez
-
Geen CO2-compensatie, maar wat dan wel?Geplaatst in categorie:Lang lezenJoanna CabelloGepubliceerd op:
-
Het opschalen van CO2-markten betekent het opschalen van uitstoot en misbruikGeplaatst in categorie:Lang lezenJoanna CabelloGepubliceerd op: