Een robuuste methodology
De sleutel tot succes voor de VN-database van bedrijven die betrokken zijn bij Israëlische nederzettingen
Het kantoor van de VN-Hoge Commissaris voor de Mensenrechten (OHCHR) zet een database op van bedrijven die actief zijn in Israëlische nederzettingen in bezet Palestijns gebied.
Het Global Legal Action Network (GLAN), SOMO en de International Federation for Human Rights (FIDH) publiceren de gezamenlijke inzending die ze stuurden aan de OHCHR. Het besluit om deze inzending te publiceren, komt in reactie op het eerste voortgangsverslag van het OHCHR (januari 2018). Hoewel de organisaties achter het rapport en de inspanningen om de database te ontwikkelen staan, blijven er hiaten bestaan in het normatieve kader en de criteria voor het opnemen van bedrijven in de database.
Lees het volledige artikel in het Engels: Robust methodology key to success of UN database of businesses involved in Israel’s settlements
Meer informatie nodig?
-
Lydia de Leeuw
Strategic litigation lead
Partners
-
Global Legal Action Network
Related news
-
Shell en ExxonMobil geven miljarden aan aandeelhouders, maar stoppen met betalen schadeherstel GroningenGeplaatst in categorie:OpinieJasper van TeeffelenJasper van Teeffelen
-
Terror unleashed: Nederlandse honden in Israëls oorlogsmisdadenGeplaatst in categorie:Lang lezenLydia de LeeuwGepubliceerd op:
-
Coalitie gaat in beroep tegen vonnis Nederlandse rechtbank wegens het niet nakomen van verplichtingen onder internationaal rechtGeplaatst in categorie:NieuwsLydia de LeeuwGepubliceerd op: