ontwikkeling van een VN-verdrag omtrent bedrijven en mensenrechten
In oktober 2017 kwamen landen van over de hele wereld samen in de VN Mensenrechtenraad in GenĆØve voor de bijeenkomst van de āOpen-Ended Intergovernmental Working Groupā (IGWG).
Binnen deze werkgroep werd gesproken over een internationaal bindend instrument dat mensenrechten moet gaan beschermen tegen activiteiten van transnationale ondernemingen en andere zakelijke ondernemingen. Het was een historische gelegenheid om de preventie van schendingen door bedrijven te verbeteren en ervoor te zorgen dat slachtoffers van bedrijven adequate toegang tot recht krijgen.
Lees het volledige artikel in het Engels: Developments in Geneva on the UN business and human rights treaty negotiations.
Meer informatie nodig?
-
Lydia de Leeuw
Strategic Litigation Lead
Related news
-
Investeringsbescherming als blokkade voor klimaatactieGeplaatst in categorie:Opinie
Bart-Jaap VerbeekGepubliceerd op:
Bart-Jaap Verbeek -
Industrie expansie drijft inwoners van Moerdijk wegGeplaatst in categorie:Long read
Boris SchellekensGepubliceerd op: -
Shell start nieuwe arbitrageprocedure tegen Nederland over nasleep gaswinning GroningenGeplaatst in categorie:Nieuws
Bart-Jaap VerbeekGepubliceerd op: