Duitse cementgigant verwikkeld in mensenrechtenschendingen in Palestina
De Duitse multinational HeidelbergCement is medeplichtig aan plundering van natuurlijke hulpbronnen uit de Nahal Raba-groeve in de bezette Westelijke Jordaanoever. Dat gaat gepaard met ernstige mensenrechtenschendingen tegen de Palestijnse bevolking, blijkt uit een nieuw rapport van SOMO en Al-Haq.
De Palestijnse gemeenschappen zijn onder meer slachtoffer van landroof, het stelen van hun hulpbronnen en stofvervuiling als gevolg van de activiteiten van HeidelbergCement. Het bedrijf schendt het internationaal recht in de door Israël bezette Palestijnse gebieden, terwijl het zich onttrekt aan de verantwoordelijkheid voor de schendingen waar het bij betrokken is geweest.
Lees meer op onze Engelstalige website. Samenvattingen van het rapport zijn beschikbaar in het Nederlands, Engels, Duits en Arabisch(opens in new window) .
Meer informatie nodig?
-
Lydia de Leeuw
Strategic Litigation Lead
Partners
Related news
-
Investeringsbescherming als blokkade voor klimaatactieGeplaatst in categorie:Opinie
Bart-Jaap VerbeekGepubliceerd op:
Bart-Jaap Verbeek -
Industrie expansie drijft inwoners van Moerdijk wegGeplaatst in categorie:Long read
Boris SchellekensGepubliceerd op: -
Shell start nieuwe arbitrageprocedure tegen Nederland over nasleep gaswinning GroningenGeplaatst in categorie:Nieuws
Bart-Jaap VerbeekGepubliceerd op: